Hakkımızda

KONU SÜTLÜ KAHVE DEĞİL

Sütlü kahve 1999 yılında kapılarını açtığı gün, ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın 1 günlüğüne Türkiye’nin İlk Konsept Kafe’sinde servis elemanı olarak çalışmasıyla, hem mottosunu belirlemiş hem de, adam olacak çocuk misali bu gün 15. yaşının delikanlı günlerinde, haklı başarısının ilk günden altını çizmişti.

18 yıldır yaşadığımız hızlı değişime yaklaşık 750 günde bir değişen yüzüyle misafirleri gibi hep genç kalmayı başardı. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Felsefesinin sadece mekan tasarımı olarak algılamayıp, günümüz müziğini de, o keyifli içecekler ve yemeklerin bulunduğu, bir çok tadın Sütlü Kahve klasiği olduğu menüsüne dâhil etti.

Biz, Sütlü Kahve ekibi çevreye ve yaşayan tüm canlılara saygımızın, derin denizlerdeki bilgeliğin ve huzurun longa bölümünde bulunan dev akvaryuma sıkıştırılmasıyla değil de, orta alana yerleştirilen dünya edebiyatının birbirinden, değerli kitaplarının bulunduğu 18 m2 kitaplıkta, yaşadığına karar verdik.

Büyük hayaller ve umutlarla başlayan her projenin yorgunluğunu atmak için Avrupa Yakası dizisinden Peker Açıkalın, Kurtlar Vadisi ve Ekmek Teknesi oyuncu ekibi, Muhteşem Yüzyıl dizisinin unutulmaz kostümlerinin tasarımcısı Serdar Başbuğ’un ve tasarım ekibinin, İşler Güçler’in Ahmet Kural’ı, Türkiye’nin ödüllü müzikal bestecisi Serpil Günseli’nin, yönetmen Uğur Baburhan’ın, Taksim Trio Gökhan Abi, Nezih Üçler’in uğrak ve dinlenme noktası olduk.
Sanatın ve sanatçının bu kadar sıklıkla ayak bastığı Sütlü Kahve de, müziğin izi kalması en doğal beklentiydi ve bu beklenti bizi Yıldız Tilbe, Sami Levi, Yasar İpek, Soner Arıca, İsmail Tunçbilek, Aytaç Doğan, Hüsnü Şenlendirici dinletilerini ve Onur Mete’nin sezonluk programından aldığımız motivasyon ile Gökhan Türkmen, Fettah Can, Mehmet Erdem, Pinhani, Ceylan Ertem büyük konserlerini yapma cesaretini buldurdu.

Sütlü Kahve olarak, günde 15 saat boyunca sizlerle yaşadığımız anı sizleri mutlu etmeye adamışken, sizin burda olmadığınız zamanlarda ise, kendimizi sizleri gelecek günlerde şaşırtmanın, eğlendirmenin ve lezzet patlamaları yaşatmanın yollarını ararken buluyoruz. Bu enerjimizi, üniversite gençliğinin sınır tanımayan eğlencesi ve güler yüzünden, iş hayatının kapıdan yorgun girip çıkarken mutlu gördüğümüz yüzlerinden, alıyoruz ve kapımızdan giren herkesi çok seviyoruz ! Hep birlikte mutlu var olmak dileğiyle, en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Pasta
0
Kilo Kahve
0
Bardak Kahve
0
Kek
0
Türkiye'nin İlk Konsept Kafe'si, SÜTLÜ KAHVE
Phone: +90 212 519 58 01
Fax: +90 212 519 58 01
Balabanağa Mh. B.Reşitpaşa Cd.Yümni İş Merk. No:16/1
Laleli-Fatih (İstanbul Ünv. Yanı)